HURDA KROM PASLANMAZ ALIMI

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları, Krom Paslanmaz hurdası, ne kadar, satanlar, fiyatı, alan, alanlar, Ankarada, kilosu, kaç para, güncel, kg, Sincan, Etimesgut, Çankaya

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Elinizde bulunan her çeşit ve kalitedeki Krom Paslanmaz Hurdasını satmak istiyor, Hurda Paslanmaz Krom satarak geridönüşüm ile çevre ve doğaya katkıda bulunmak ve Paslanmaz Krom hurdası ile para kazanmak istiyorsanız güncel hurda Paslanmaz Krom fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilir, hurdanın niteliği ve toplam fiyat bilgisi hakkında keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Ankara'da Paslanmaz Krom Hurdacıları yada Ankara Paslanmaz Krom hurda alım satım yapan firmalar arayışı içindeyseniz Firmamız Çalışkanlar Hurdacılık ile irtibata geçebilirsiniz.

Sizde elinizde bulunan, kullanım amacı ve niteliğini yitirmiş, içeriğinde Krom bulunan her türlü Paslanmaz Krom hurdasını satmak istiyorsanız aşağıdaki Telefon numarasından veya WhatSapp İletişim hattından bizlere ulaşarak hurdacı talebinde bulunabilirsiniz.


En kısa zamanda, istediğiniz adrese yada hurdanın bulunduğu noktaya gelerek hurdanın kalitesi ile ilgili keşif ve inceleme yaparak güncel hurda fiyatını sunarız. Hurdanızı alabileceğimiz en yüksek fiyattan alarak hem para kazanır hemde hurdanızdan para kazandırırız.

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Müşteri Hizmetleri

0 543 731 9416

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

WhatsApp İletişim

0 543 731 9416

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Krom Nedir?

Krom, Gümüş gibi parlak, mavimsi beyaz, kolay kırılan, sert bir madendir. Havaya karşı çok dayanıklıdır. Nemli havada bozulmaz yani paslanmaz. Aşınmaya ve ısıya dayanıklı, aşırı sert yapısı sebebiyle endüstri ve sanayide vazgeçilmez bir elementtir. Kolay kırılır, çok iyi cilalanır.

Doğada saf krom bulunmaz, başka elementlerle bileşik durumundadır. Krom, 1797 yılında Fransız kimyager Louis-Nicolas Vauquelin tarafından keşfedilmiştir. Vauquelin, bir kurşun filizinin içinde kroma rastlamıştır.

Metalik görünümü ve dayanıklılığı sayesinde işlenme maliyetlerini büyük ölçüde düşürür. Krom, nikel ve demirden elde edilen alaşımlar dayanıklılıkları sayesinde otomotiv sektörünün de vazgeçilmezlerindendir.

Krom Nerelerde Kullanılır;

Krom çok sert olması ve erime noktasının 1857 °C olması nedeniyle, metallere sertlik sağlanması ve zırhlı araç yapımı için kullanılır. En önemli kullanım alanı Nikel ile beraber paslanmaz çeliklerdedir. Oluşturduğu kromoksit tabakası çelik yüzeyini film tabakası gibi kaplar ve kimyasal korozyona karşı dayanıklılık sağlar.

Krom, çok yönlü bir elementtir. Çelik, alyaj (demir alaşımları), kimya ve refrakter (ateşe dayanıklı malzemeler) sanayilerinde farklı oranlarda ve şekillerde kullanılmaktadır.

Metallere sertlik sağladığı için zırhlı araç yapımında kullanılır. Nikel ile birlikte paslanmaz çeliklerde çok sık kullanılır. Deri tabaklamada toz krom kullanılır ve deriye uzun süre dayanıklılık özelliği kazandırır.Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Krom, ayrıca; kaplama, metal cilalama, çimento, cam, reaktörler, mermi, top, çeşitli silahlar ve mühimmatlar, gemi, otobüsler, otobüs durakları, tren vagonları, sokak aydınlatma sistemleri, uçak, uzay sanayisi, merdiven korkulukları ve parmaklıkları, otomotiv, motorlar, motosikletler, bisikletler ve ağır sanayi gibi birçok sektörde alaşım halinde veya saf olarak çeşitli işlemlerden geçirilerek kullanılmaktadır.

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Metal kaplama, seramik, organik sentetikler, boya maddeleri ve boyalar, parlatıcı gereçler ve kimyasallar, katalistler, konserve yapma ajanları, su işleme, sondaj çamuru gibi alanlarda da krom alaşım ve kimyasallarının önemli bir yeri vardır. Krom alaşımlarının dayanıklılığı ve ısıya direnci makine ve motor parçalarında da kullanılmasını zorunlu kılmıştır. Küçük bir örnek verecek olursak; yarış arabalarının motorlarındaki silindirlerin astarları kromla kaplanır.

Hurda Paslanmaz Krom Fiyatları

Krom ve alaşımları, paslanmayı önleyici özelliği sebebiyle gemi ve uçak sanayisinde; boya hammaddesi, sodyum bikromat ve kromik asit olarak kimya endüstrisinde; yüksek performans alaşımlarında; ısıya ve elektriğe dirençli alaşımlarda; kromun süper alaşımları ise, yüksek ısıya dayanıklı ve verimi yüksek türbin motorlarında sıklıkla kullanılmaktadır.