HURDA BAKIR ALIMI

Ankara Hurda Bakır Alımı

Ankara Hurda Bakır Alımı, Çalışkanlar Hurdacılık, fiyatı, fiyatları, alan, alanlar, Ankarada, hurdası, kilosu, satım, güncel, kg, ne kadar, kilo fiyatı, alan firmalar, alış, satanlar, satılık, Sincan, Etimesgut, Çankaya

Ankara Hurda Bakır Alımı

Ankara Hurda Bakır Alımı

Elinizde bulunan her çeşit ve kalitedeki Bakır Hurdasını satmak istiyor, Hurda Bakır satarak geridönüşüm ile çevre ve doğaya katkıda bulunmak ve Bakır hurdası ile para kazanmak istiyorsanız güncel hurda bakır fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilir, hurdanın niteliği ve toplam fiyat bilgisi hakkında keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Ankara'da Bakır Hurdacıları yada Ankara bakır hurda alım satım yapan firmalar arayışı içindeyseniz Firmamız Çalışkanlar Hurdacılık ile irtibata geçebilirsiniz.

Sizde elinizde bulunan, kullanım amacı ve niteliğini yitirmiş, içeriğinde bakır bulunan her türlü Bakır hurdasını satmak istiyorsanız aşağıdaki Telefon numarasından veya WhatSapp İletişim hattından bizlere ulaşarak hurdacı talebinde bulunabilirsiniz.


En kısa zamanda, istediğiniz adrese yada hurdanın bulunduğu noktaya gelerek hurdanın kalitesi ile ilgili keşif ve inceleme yaparak güncel hurda fiyatını sunarız. Hurdanızı alabileceğimiz en yüksek fiyattan alarak hem para kazanır hemde hurdanızdan para kazandırırız.

Ankara Hurda Bakır Alımı

Müşteri Hizmetleri

0 543 731 9416

Ankara Hurda Bakır Alımı

WhatsApp İletişim

0 543 731 9416

Ankara Hurda Bakır Alımı

Bakır, eski çağlardan beri bilinen ve kullanılan bir metal olup günümüze kadar insanlığın ilerlemesine büyük katkı sağlamıştır. Bununla birlikte eski çağlardan beri bakırın pirinç ve bronz gibi birçok değişik alaşımı kullanıldığı bilinmektedir. 19. yy.’ın ikinci yarısından itibaren kullanılmaya başlanan elektrik üretimi ve iletimi için gerekli en önemli malzeme olması bakıra olan önem ve ihtiyacı daha da artırmıştır.

Günümüzde bakır, elektrik, sanayi, konstrüksiyon, mühimmat, ulaşım ve genel mühendislik alanlarında kullanılmaktadır.

Kullanım Alanı:

Elektrik; Kablo, Güç Jeneratörleri, Dağıtım Trasformerleri, Elektrik Trafoları, Motor ve Jeneratörler, telekominikasyon sistemleri, Elektronik Cihazlar, Ev Eşyaları

Konstrüksiyon ve Endüstriyel; Merkezi ısıtma tüpleri, ısı kazanları, havalandırma sistemleri, su tesisatı, çatılar, mimari metal işleri

Gene Mühendislik; Kondansatör, Makina Parçaları, Kimya Enstrümanlar, ölçü aletleri

Ulaşım; Otomobil Radyatörleri, ısıtıcılar, gemi sanayi, tren ve havacılık sektörü

Günümüzde bakırın yerine diğer ikame maddeler de kullanılmaktadır. Örnek olarak; haberleşmede bakır telin yerini fiber optik malzeme,otomobil radyatörlerinde bakır yerine alüminyum, inşaat sektöründe bakır borular yerine plastik borular kullanılmaya geçilmektedir. Elektronik endüstrisinde bakır devreler yerine silikon malzemeler kullanılmaya başlanmıştır. Fakat elektrik enerjisi iletkeni olarak bakır, önemini daha uzun süre koruyacağı düşünülmektedir. Bu alanda daha uygun süper iletkenler geliştirilinceye kadar, bakır elektrik enerjisi iletkeni olarak kullanılmaya devam edecektir.Hurda Bakır Çeşitleri

- Bakır Çeşitleri
- Filmaşin (F8)
- Katot 99,99.
- Soyma Bakır
- Lama Çekirdek
- Ant Kırma
- Ttr Kırma
- Trafo Bakırı
- Kalayı Soyma
- Kalaylı Lama
- Çıkma Lama
- Kırmızı Kalaylı Karışık (Fabrika Kırması)
- Ptt Yanığı
- Tenekeci Bakırı
- Çatı Sacı
- Kalın Yanık Bakır
- Bobin Bakır
- Bakır Talaşı
- Tombak Bakır
- Kalıp Bakır

Ankara Hurda Bakır Alımı

Ülkemizde bakır madeninin çıkarıldığı başlıca bölgeler ise Diyarbakı-Ergani, Rize-Çayeli-Madenköy, Kastamonu-Küre (Aşıköy ve Bakibaba) ve Trabzon-Sürmene-Kutlular ocaklarıdır.