HURDA SARI PİRİNÇ ALIMI

Ankara Hurda Sarı Pirinç

Ankara Hurda Sarı Pirinç, Sarı Pirinç hurdası, Çalışkanlar Hurdacılık, fiyatı, fiyatları, alan, alanlar, Ankarada, kilosu, kaç para, güncel, kg, Sincan, Etimesgut, Çankaya

Ankara Hurda Sarı Pirinç

Ankara Hurda Sarı Pirinç

Araiş Bant Sarı, Çubuk Talaş, Erozyon Tel, Sarı Boru, Gemi Lumbuzları, Çubuk Ucu Parça, Araiş Sarı, Gemi Kondenseleri, Pervane, Araiş Bant Sarı, Gemi Sarısı, Minocs Cam Kalıp, Sarı Küre, Su Saati, Kırkambar Karışık Sarı, Düğme, Radyatör, Kalay Kaplamalı Araiş Sarı, Araiş Çekirdek Sarı, Sarı Ev Eşyaları ve Süslemeleri

Elinizde bulunan her çeşit ve kalitedeki Sarı Pirinç Hurdasını satmak istiyor, Hurda Sarı Pirinç satarak geridönüşüm ile çevre ve doğaya katkıda bulunmak ve Sarı Pirinç hurdası ile para kazanmak istiyorsanız güncel hurda sarı fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilir, hurdanın niteliği ve toplam fiyat bilgisi hakkında keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Ankara'da Sarı Pirinç Hurdacıları yada Ankara Sarı hurda alım satım yapan firmalar arayışı içindeyseniz Firmamız Çalışkanlar Hurdacılık ile irtibata geçebilirsiniz.

Sizde elinizde bulunan, kullanım amacı ve niteliğini yitirmiş, içeriğinde sarı bulunan her türlü Sarı Pirinç hurdasını satmak istiyorsanız aşağıdaki Telefon numarasından veya WhatSapp İletişim hattından bizlere ulaşarak hurdacı talebinde bulunabilirsiniz.


En kısa zamanda, istediğiniz adrese yada hurdanın bulunduğu noktaya gelerek hurdanın kalitesi ile ilgili keşif ve inceleme yaparak güncel hurda fiyatını sunarız. Hurdanızı alabileceğimiz en yüksek fiyattan alarak hem para kazanır hemde hurdanızdan para kazandırırız.

Ankara Hurda Sarı Pirinç

Müşteri Hizmetleri

0 543 731 9416

Ankara Hurda Sarı Pirinç

WhatsApp İletişim

0 543 731 9416

Ankara Hurda Sarı Pirinç

Pirinç (Sarı) Nedir?

Piyasada sarı metal olarak bilinen Pirinç, bakıra çinko katılarak elde edilen sarı renkteki alaşımların genel ismidir. En çok kullanılan bakır alaşımıdır. Kolay işlenebilir, ve aşınma (korozyon) direnci yüksektir. Dövülebilirliği bakır muhtevasına bağlıdır. % 55'ten az bakır içeren beyaz pirinçler, kolay işlenemez.

Pirinç ağırlıklı olarak bakır ve çinko alaşımından oluşur. Düşük ergime noktasına sahiptir. Çinko eklenmesi ile fiyatı düşmekte ve malzemede istenilen özellikler elde edilmektedir.

Pirinçler eşsiz birleşim özellikleriyle birçok parçanın imalatında kullanılabilen malzemelerdendir. İyi olan mukavemet ve süneklik çok iyi olan korozyon ve işlene bilirlik ile birleşince vazgeçilmez bir malzeme ortaya çıkmaktadır. Pirinç malzemenin seçilmesinin nedenleri aşağıda maddeler halinde verilmiştir. Bunlar;

• Mükemmel işlene bilirliğe sahiptir.
• İyi bir ısı ve elektrik iletkenliğine sahiptir.
• Özelliklerini kaybetmeden geri dönüşümü mümkündür.
• Sünektir ve dövülebilir.
• Kıvılcım çıkarmaz.
• İyi bir şekilde kaplanabilir.
• Birçok boyutlarda temin edilebilmesi mümkündür.
• İyi bir korozyon dayanımı vardır.
• Mukavemeti iyidir, bakırdan daha mukavemetlidir.
• İyi bir darbe dayanımı vardır.
• Güzel bir rengi vardır.
• Aşınma dayanımı iyidir.
• 200 °C'nin altında birçok fiziksel özelliklerini kaybetmez.
• Güneş ışığından zarar görmez.
• Fiyatı oldukça uygun olup bakırdan daha ucuzdur.

Pirinç malzemeler birçok yönden bakırdan daha üstündür.Pirinç'in Kullanım Yerleri

Çok sayıda çeşidi bulunan pirinçler, yüksek mukavemeti, iyi bir atmosfer ve deniz korozyonu dayatma yanında yüksek elektrik ve ısı iletkenliğine de sahiptirler. Bu özelliklerin, güzel görünüşün ve kolay işlenebilirliği gerekli olduğu birçok endüstriyel yerlerde kullanılırlar.

Pirinç malzemeler; metal para, madalya, mermi kovanı, süs eşyası, bilgisayar soketleri, yangın söndürme aksamı, çeşitli radyatörler, eşanjör boruları, pil kapsülleri, müzik aletleri, ışıklandırma aksesuarları, dekoratif eşyalar, pimler, perçinler, pompa gövde ve kanalları, hassas cihazlar tekniği, saat aksamları, elektrik bağlantı elemanları, genel amaçlı vidalı küçük parçalar yapımında, vb. kullanılır. Ayrıca alüminyum ve silisyum içerenleri yatak malzemesi olarak kullanılabilir.

Ankara Hurda Sarı Pirinç