HURDA ALÜMİNYUM ALIMI

Ankara Hurda Alüminyum

Ankara Hurda Alüminyum, Alüminyum hurdası, Çalışkanlar Hurdacılık, fiyatı, fiyatları, alan, alanlar, Ankarada, kilosu, güncel, kg, kutu, jant, plaka, Sincan, Etimesgut, Çankaya

Ankara Hurda Alüminyum

Ankara Hurda Alüminyum

Elinizde bulunan her çeşit ve kalitedeki Alüminyum Hurdasını satmak istiyor, Hurda Alüminyum satarak geridönüşüm ile çevre ve doğaya katkıda bulunmak ve Alüminyum hurdası ile para kazanmak istiyorsanız güncel hurda Alüminyum fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilir, hurdanın niteliği ve toplam fiyat bilgisi hakkında keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Ankara'da Alüminyum Hurdacıları yada Ankara Alüminyum hurda alım satım yapan firmalar arayışı içindeyseniz Firmamız Çalışkanlar Hurdacılık ile irtibata geçebilirsiniz.

Sizde elinizde bulunan, kullanım amacı ve niteliğini yitirmiş, içeriğinde alüminyum bulunan her türlü Alüminyum hurdasını satmak istiyorsanız aşağıdaki Telefon numarasından veya WhatSapp İletişim hattından bizlere ulaşarak hurdacı talebinde bulunabilirsiniz.


En kısa zamanda, istediğiniz adrese yada hurdanın bulunduğu noktaya gelerek hurdanın kalitesi ile ilgili keşif ve inceleme yaparak güncel hurda fiyatını sunarız. Hurdanızı alabileceğimiz en yüksek fiyattan alarak hem para kazanır hemde hurdanızdan para kazandırırız.

Ankara Hurda Alüminyum

Müşteri Hizmetleri

0 543 731 9416

Ankara Hurda Alüminyum

WhatsApp İletişim

0 543 731 9416

Ankara Hurda Alüminyum

Alüminyum Nedir?

Alüminyum, Gümüş renkte sünek bir metaldir. Doğada genellikle boksit cevheri halinde bulunur ve oksidasyona (paslanmaya) karşı üstün direnci ile tanınır. Bu direncin temelinde pasivasyon özelliği yatar. Alüminyum, zehirleyici ve manyetik değildir. Kıvılcım çıkarmaz.

Endüstrinin pek çok kolunda milyonlarca farklı ürünün yapımında kullanılmakta olup dünya ekonomisi içinde çok önemli bir yeri vardır. Alüminyumdan üretilmiş yapısal bileşenler uzay ve havacılık sanayii için vazgeçilmezdir. Hafiflik ve yüksek dayanım özellikleri gerektiren taşımacılık ve inşaat sanayiinde geniş kullanım alanı bulur.

Neden Alüminyum, Tercih Sebepleri Nelerdir?

Alüminyum hafiftir.

Alüminyum, hava şartlarına, yiyecek maddelerine ve günlük yaşamda kullanılan pek çok sıvı ve gazlara karşı dayanıklıdır.

Alüminyum’un yansıtma kabiliyeti yüksektir. Gümüşi beyaz renginin bu özelliğe olan katkısı ile beraber gerek iç gerekse dış mimarî için cazibeli bir görünüme sahiptir. Alüminyumun bu güzel görünümü, anodik oksidasyon gibi uygulamalar ile uzun müddet korunabilir.

Alüminyum elastik bir malzemedir. Bu nedenle ani darbelere karşı dayanıklıdır. Ayrıca, dayanıklığı düşük sıcaklıklarda azalmaz. (Çeliklerin, düşük sıcaklıklarda ani darbelere karşı mukavemeti azalır)

Alüminyum, işlenmesi kolay bir metaldir.

Alüminyum ısı ve elektriği bakır kadar iyi iletir.
Alüminyum Kullanım Alanları Nelerdir?

Alüminyum kolay soğuyup ısıyı emen bir metal olması nedeniyle soğutma sanayinde geniş bir yer bulur. Bakırdan daha ucuz olması ve daha çok bulunması, işlenmesinin kolay olması ve yumuşak olması nedeniyle bir çok sektörde kullanılan bir metaldir.

Alüminyum hafif bir metal olma özelliği ile uçak ve uzay araçları dahil bütün taşıt araçlarında ve inşaat sektöründe; iletkenlik özelliği ile elektrik-elektronik araçların yapımında (elektrik kablosu , elektrik nakil hatları v.b.) tercih edilmektedir. Alüminyumun parlak ve şık görüntüsünden yararlanılarak dekoratif amaçlı mobilya , süs ve ev eşyaları yapımında kullanılmaktadır.

Yüksek dayanıklılık/ağırlık oranı sayesinde cephe kaplamalarında tercih edilir.

Özellikle ulaştırma, inşaat ve ambalaj sektörlerinde olmak üzere, yeni teknolojilerin de etkisiyle kullanımı sürekli artan alüminyum, 21. Yüzyılın metali olarak görülmektedir.

Ankara Hurda Alüminyum

Hurda Alüminyum Çeşitleri

- Beyaz Profil Alüminyum
- Araiş Çekirdek
- Araiş Alüminyum
- Hava Hattı Tel Kırması
- Boru Karışık Alüminyum
- Jant Alüminyum
- Hava Hattı
- Sert Alüminyum
- Sert Blok Motor